![](https://akto.gr/wp-content/uploads/2023/02/akto_college_magises_cover-1024x765.jpg)
Η Αιμιλία Κονταίου απόφοιτος του προγράμματος Sketch-Comics-Cartoon, είναι η εικονογράφος του παιδικού βιβλίου “Μάγισσες Γόμες” του Βασίλη Κουτσιαρή (εκδόσεις Μίνωας), που πρόσφατα απέσπασε διακρίσεις και επαίνους!
Η Αιμιλία αποφοίτησε με έπαινο από το τμήμα Sketch-Comics-Cartoon του ΑΚΤΟ και έχει διακριθεί με το 2ο Βραβείο Νέων Ταλέντων του περιοδικού «9» της Ελευθεροτυπίας. Εργάζεται ως εικονογράφος παιδικών βιβλίων και έχει συνεργαστεί με πολλούς εκδοτικούς οίκους.